رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

روند پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی، رضایت بخش نیست


6 آبان, 1396 - 15:42 -- اداره کل روابط عمومی
حبیبی معاون اقتصادی استانداری قزوین :

روند پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی، رضایت بخش نیست

حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین:روند پرداخت تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی در استان قزوین، رضایت بخش نیست

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون امور اقتصادی استاندار در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: کارگروههای حوزه صنعت و کشاورزی در اسرع وقت ۵۰۰ طرح باقیمانده را تعیین تکلیف کنند.
وی با اشاره به گذَشت ۸ماه ازسال از روند پرداخت تسهیلات توسط بانکها  ابراز نارضایتی کردوافزود:بانکهای تجارت،صادرات، ملت،ملی، و.بایستی تاپایان آبانماه تعداد ۵مورد از تقاضاها را پرداخت کنند.
معاون امور اقتصادی استاندار گفت:اهدافی که در حوزه رونق تولید مد نظر قرار گرفته بود محقق نشده است و باید با استفاده از شیوه های نوین و برنامه ریزی های لازم زمینه را برای رفع مشکلات تولید فراهم کنیم.
حبیبی اضافه کرد: درحال حاضر پرداخت تسهیلات بانکی حول سرمایه در گردش قرار گرفته ولی آن چیزی که باعث ایجاد اشتغال پایدار  و رونق تولید خواهد شد، تکمیل طرحهای نیمه تمام است.
در ادامه این نشست با طرح مشکل دو واحد صنعتی در حوزه تسهیلات بانکی و انرژی مطرح و با صدور مصوبه ای نسبت به رفع آنها اقدام شد
استان قزوین با پرداخت ۱۱۷ فقره به مبلغ ۱۱میلیارد تومان باسهم9,98درصدی،رتبه دوم کشور رابخود اختصاص داده است
از اواخر خردادماه تاکنون ۳۰۷ فقره سرمایه درگردش،۱۰۲۲مورد سرمایه در گردش،۳۴مورد بخش معادن و۷۱۳ فقره در بخش صنعت و کشاورزی جهت اخذ تسهیلات در بهین یاب ثبت نام کرده‌اند.