رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تخصیص 400 میلیارد تومان بسته اقتصادی دولت برای استان قزوین در سال جاری


8 بهمن, 1396 - 15:40 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استاندار خبر داد:

تخصیص 400 میلیارد تومان بسته اقتصادی دولت برای استان قزوین در سال جاری

حبیبی معاون اقتصادی استاندار از تخصیص 400 میلیارد تومان بسته اقتصادی دولت برای اشتغالزایی در استان قزوین خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جریان نشست خبری استاندار قزوین با اصحاب رسانه افزود: نرخ بیکاری استان 11.1 دهم درصد می باشد که 6 دهم درصد از کشور پایین تر است.
وی افزود: برای سال جاری 20 هزار فرصت شغلی هدف گذاری شده بود که تا پایان دی ماه 81 درصد آن محقق شده است.
معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه از میان شاغلانی که امسال در استان به سرکار رفته اند 9 هزار نفر برای اولین بار در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کرده اند،یادآور شد: حدود 23 دستگاه متولی ایجاد اشتغال در استان هستند.
حبیبی همچنین گفت: برای رونق تولید و اشتغال در سطح استان 2 بسته اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی با چهارهزار میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات بانکی ابلاغ شده است که با استفاده از این منابع پیش بینی ایجاد هشت هزار شغل را داریم.
وی افزود:در حوزه وام ازدواج از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، 15 هزار و 672 فقره با یک هزار و 560 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده که کل اعتبارات در نظر گرفته شده در این زمینه یک هزار و 960 میلیارد ریال بوده است و هم اکنون هیچ متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج پشت صف بانک وجود ندارد.
این مسئول با بیان اینکه صادرات یکی از مهمترین مولفه های اقتصادی کشور و استان است،افزود: در 10 ماهه سال جاری حجم صادارت استان از گمرگ استان 459 میلیارد دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه 34 درصد افزایش را نشان می دهد.
حبیبی اضافه کرد: ارزش صادرات استان با سایر گمرکات نیز حدود 6 هزار میلیارد ریال بوده است که با این رقم به زودی به سیاست گذاری در خصوص صادرات استان خواهیم رسید.
وی با اشاره به آمار جذب سرمایه گذاری خارجی در استان نیز گفت: در 10 ماه سال جاری 457 میلیون دلار سرمایه خارجی مصوب داشته ایم.
حبیبی همچنین گفت: 75 درصد این سرمایه گذاری بعد از برجام بوده است و قزوین رتبه پنجم کشور را در این حوزه دارد.
وی اظهار کرد: تاکنون 29 پروژه سرمایه گذاری خارجی در استان توسط 18 استان خارجی انجام شده که چهار هزار و 500 فرصت شغلی را ایجاد کرده است.