رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ضرورت تقویت اشتغال در اجرای اهداف اقتصادی سال 97 استان


22 فروردين, 1397 - 13:34 -- اداره کل روابط ...
تاکید معاون اقتصادی استاندار:

ضرورت تقویت اشتغال در اجرای اهداف اقتصادی سال 97 استان

سال گذشته کاهش نرخ بیکاری اتفاق خوبی دراستان بود
معاون اقتصادی استاندارتاکید کرد: اجرای اهداف اقتصادی استان در سال 97 می بایست منجر به اشتغالزایی و تقویت تولید شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" پیش از ظهر امروز دراولین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با بیان این مطلب افزود: سال گذشته کاهش نرخ بیکاری اتفاق خوبی بود که در استان رقم خورد که نتیجه ی برنامه های مناسب دولت و کوشش مدیران استانی بود.
معاون اقتصادی استاندار ادامه داد: سال 96 حدالقل بین 8 دهم درصد تا یک درصد شاهد کاهش نرخ بیکاری در استان بودیم و هدف گذاری سال نیز با  تلاش دستگاههای اجرایی محقق شد ولی می بایست با استمرار فعالیت ها این میزان به حدالقل ممکن کاهش یابد.
حبیبی ادامه داد:هدف گذاری سال 97 در خصوص کاهش نرخ بیکاری، اشتغالزایی و حمایت از تولید با همدلی و انسجام سیستم بانکی، دستگاههای اجرایی و نظارتی محقق خواهد شد.
معاون اقتصادی استاندار در ادامه بر ضرورت اجرای برنامه های 97 استان در حوزه ی اقتصادی با شیوه های کارشناسی و تخصصی تاکید کرد و افزود: برنامه های استان در سال 97 هدفگذاری شده است و با تقسیم کار و تفکیک وظایف به سرانجام خوبی خواهد رسید.
حبیبی در خصوص تسهیلات اشتغالزایی در حوزه ی شهری وروستایی نیز گفت: درپرداخت تسهیلات اشتغالزایی در حوزه های صنعتی ، کشاورزی و کارآفرینی می بایست بررسی های کارشناسی انجام شود تا در نهایت طرح هایی مورد تصویب قرار گیرد که منجر به تولید و اشتغال و تامین معیشت مردم خواهد شد.
وی افزود: به متقاضیانی که دارای اهلیت هستند نباید تسهیلات پرداخت شود و در بررسی طرح های اشتغالزایی در حوزه ی روستایی نیز بایستی ماندگاری روستاییان در روستاها مد نظر جدی واقع گردد.
حبیبی ادامه داد: در کمیته های فنی شهرستان ها لازم است نمایدگانی از بانکهای عامل شرکت داشته باشند و طرح های خارج از رسته نیزپس از تصویب در این کمیته ها در مرحله ی بعدی به کارگروه اشتغال ارجاع گردد.
وی ادامه داد: دستگاههای متولی بویژه در حوزه های  کشاورزی، گردشگری و صنعتی بایستی در اجرای اهداف سال 97 با سرعت عمل بیشتر، جدیت و برنامه ریزی مناسب در عملی شدن اهداف استانی بکوشند و در جذب اعتبارات نیز تلاش زیادی داشته باشند.
معاون اقتصادی استانداردر بخش دیگری از سخنان خود نیز گفت: طرح های دامداری صنعتی و مجتمع های گلخانه ای دارای تکنولوژی پیشرفته می بایست در اولویت قرار گرفته و مورد حمایت قرار گیرند.

کلید واژه ها: