رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شتاب در اجرای سامانه آبیاری نوین و توسعه گلخانه ها؛ دو ماموریت دولت در استان ها


20 ارديبهشت, 1397 - 13:26 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استاندار قزوین:

شتاب در اجرای سامانه آبیاری نوین و توسعه گلخانه ها؛ دو ماموریت دولت در استان ها

معاون اقتصادی استاندار قزوین از شتاب در اجرای سامانه آبیاری نوین و توسعه گلخانه ها بعنوان دو ماموریت مهم دولت در استان ها یاد کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار شتاب در اجرای سامانه آبیاری نوین و توسعه گلخانه ها را دو ماموریت مهم دولت در استانها عنوان کرد و گفت : تا پایان امسال باید ۱۰ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش سامانه نوین آبیاری قرار گیرد .
منوچهر حبیبی در جلسه ستاد آبیاری نوین استان افزود : در سفر ریاست محترم جمهوری و هیات دولت به استان ، تعهد شده بود که ۲۰ هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش سامانه قرار گیرد که بیش از ۹ هزار هکتار آن اجرا شده و باقیمانده تا پایان امسال به مرحله اجرا در می آید .
وی بر خودیاری و مشارکت کشاورزان در اجرای صحیح این سامانه تاکید کرد و گفت : اگر سهم ۱۵ درصدی کشاورزان و باغداران لحاظ شود ، شاهد تحقق مطلوب ۲۰ هزار هکتار در استان خواهیم بود و تعهد مشارکت کنندگان در نگهداری نیز بیشتر می شود .
حبیبی ضمن تقدیر از جهاد کشاورزی استان در اجرای منظم این طرح ، از فرمانداران ، شوراهای اسلامی و دهیاران خواست تا با تشکیل منظم شهرستانی ستاد ، برتحقق تعهد استان کمک نمایند .
معاون اقتصادی استاندار با اشاره به وضعیت بحرانی آب کشور و بویژه استان قزوین ، اجرای سامانه آبیاری نوین و توسعه گلخانه ها را یک ضرورت اجتناب ناپذیر توصیف کرد.