رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صادرات یکصد میلیون دلاری از گمرکات قزوین ظرف دوماه


12 خرداد, 1397 - 09:45 -- m.akhondi6558_945
معاون اقتصادی استاندار خبر داد :

صادرات یکصد میلیون دلاری از گمرکات قزوین ظرف دوماه

هدفگذاری یک میلیارد دلاری برای صادرات استان ،از برنامه های امسال است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار از صادرات یکصد میلیون دلار از گمرکات قزوین ظرف دوماه فروردین و اردیبهشت سالجاری خبر داد و گفت : براساس گزارش گمرک استان ، میزان صادرات صورت گرفته در دو ماهه اول امسال به نسبت سال گذشته از رشد 33 درصدی برخوردار است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی با قدردانی از تلاش‌های صادرکنندگان در جهت افزایش میزان صادرات استان، اظهار داشت: توسعه صادرات باید برای همه بخش‌ها و دستگاه‌ها به‌عنوان اولویت مطرح باشد و همه خدمات و منابع به این سمت هدایت شوند.
معاون استاندار قزوین، هدفگذاری یک میلیارد دلاری برای صادرات استان را از برنامه های امسال برشمرد و گفت: با توجه به ظرفیت های موجود، دستیابی به این هدف ممکن خواهد بود و بافعال سازی بخش خصوصی می توانیم به این هدف دست یابیم.
حبیبی با اشاره به اینکه استان قزوین به لحاظ قرار گرفتن در ترافیک جمعیتی ۴۰ میلیونی و هم‌جواری با ۱۲ استان در غرب،‌ شرق و پایتخت به‌عنوان یک بارانداز ملی ایفاء نقش می‌کند گفت: قزوین در زمینه صنعت و کشاورزی دارای ظرفیت‌های بسیار مهمی در صادرات کالا است.
وی گفت : کشور های همسایه ، عمده صادرات کالاهای استان را به خود اختصاص داده اند که در این میان بیشترین میزان مربوط به عراق است و کشورهای ترکیه، سوریه و پاکستان نیز در ردیف های بعدی قرار دارند.