رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مجوز احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه بادی در قزوین صادر شده است


2 تير, 1397 - 13:20 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استانداری قزوین:

مجوز احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه بادی در قزوین صادر شده است

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: تاکنون مجوز احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه بادی در استان صادر شده که یک هزار مگاوات آن وارد فاز اجرایی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: ساخت نیروگاه بادی در استان قزوین با جدیت پیگیری می شود تا بتوانیم از ظرفیت های طبیعی این بخش بخوبی استفاده کنیم.
وی اضافه کرد: در سه ماه آینده ۱۰۰ مگاوات نیروگاه برق بادی در استان راه اندازی خواهد شد و از واحدهای صنعتی انتظار داریم با استقبال از این طرح نسبت به ساخت نیروگاه مستقل و فروش تضمینی آن به دولت اقدام کنند.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: در استان قزوین مجوز ایجاد سه هزار مگاوات انرژی بادی صادر شده که یک هزار مگاوات وارد فاز اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: ۱۱ مجوز نیروگاه انرژی بادی در کشور صادر شده که یک مورد در شهرستان بویین زهرا به ظرفیت ۵۰۰ مگاوات است که زمین لازم تامین شده که می تواند نیازهای منطقه را تامین کند.
حبیبی تصریح کرد: در خصوص بندر خشک هم لازم است کارگروهی به دبیری راه و شهرسازی و مشارکت اتاق بازرگانی تشکیل شود تا کارها شتاب گیرد و در این زمینه مشارکت و دیدگاه بخهش خصوصی ضروری است.
بندر خشک بر اساس سند آمایش است
حبیبی گفت: در ایجاد بندر خشک که از اولویت های مهم اقتصادی استان است باید بخش خصوصی با محوریت اتاق بازرگانی ورود کند و تصمیم لازم گرفته شود.
وی اضافه کرد: ایجاد بندر خشک می تواند اقتصاد استان را متحول کند و باید از توانمندی و ظرفیت اتاق بازرگانی بخوبی استفاده شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: ایجاد بندر خشک کاملا بر اساس سند آمایش سرزمین تهیه شده و می تواند به اشتغال پایدار استان کمک کند.