رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در تامین کالاهای اساسی استان،مشکلی وجود ندارد


4 تير, 1397 - 10:29 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادی استاندار:

در تامین کالاهای اساسی استان،مشکلی وجود ندارد

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: در تامین کالاهای اساسی استان،مشکلی وجود ندارد مردم نگران نباشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" صبح امروز درجلسه ستاد تنظیم بازار استان که در سالن باغستان قزوین برگزار شد،با بیان این مطلب افزود: سیاستگذاری،دخالت،کنترل،نظارت و برنامه ریزی با هدف تنظیم بازار و قیمت ها یک ضرورت است.
معاون اقتصادی استاندارافزود: با نظارت و کنترل منظم و تامین کالاهای اساسی در استان قزوین هیچ مشکلی نداریم و در تامین سبد غذایی مردم خودکفا هستیم.
وی اظهارداشت: در شرایط کنونی باید نظارت و کنترل بازار به صورت مستمر و منظم صورت گیرد تا بتوانیم نیازهای مردم را تامین کنیم.
حبیبی تصریح کرد: در استان قزوین به دلیل جایگاه کشاورزی که داریم خوشبختانه در تامین کالاهای اساسی مردم مشکلی نداریم و تقریبا خودکفا هستیم و سبد غذایی مردم را تامین خواهیم کرد.
معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: با برنامه ریزی مناسب و نظارت منظم نباید اجازه دهیم مردم نگران کالاهای خود باشند البته فشار زیاد است ولی مدیران اجازه نخواهند داد این مشکلات به مردم منتقل شود.
وی اظهارداشت: از فرمانداران هم انتظار داریم با تشکیل جلسات منظم گزارش هفتگی بازار را به مرکز استان ارسال کنند تا در جریان وضعیت بازار قرار گیریم.
حبیبی اظهارداشت: موضوع مالیات و بیمه تامین اجتماعی با حضور مدیران این دستگاهها بسرعت تعیین تکلیف خواهد شد تا مشکلی برای تولیدکننده و توزیع کننده نباشد.
وی گفت: نهاده های سویا و ذرت در یک محدوده ۵ ماهه تنظیم و نیازها مشخص شود و از ظرفیت بخش خصوصی هم استفاده شود تا کارها شتاب گیرد.
معاون اقتصادی استاندار بیان کرد: بازار فقط ۱۰ قلم کالا نیست و باید سایر اقلام هم مورد توجه قرار گیرد و همه بخش ها نظارت و کنترل شود تا مردم مشکلی نداشته باشند.
وی اضافه کرد: میزان گوشت وارداتی گرم در استان مناسب بود اما اگر مشتری بیشتری دارد می توانیم برای افزایش سهیمه استان اقدام کنیم.
حبیبی اظهارداشت: برای خرید گندم و جو ونیز جلوگیری از حضور دلالان برای برهم زدن بازار اقدام مناسب صورت گیرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین نیز در این جلسه، گفت: با ذخیره سازی مناسب گوشت قرمز و مرغ در استان هیچ کمبودی در تامین این کالاهای اساسی در قزوین نداریم.

فاطمه خمسه اظهارداشت: افزایش ناگهانی قیمت نهاده ها موجب بروز مشکلاتی برای کشاورزان شده و گاهی حضور دلالان در خرید محصولات کشاورزی مشکل ساز می شود که باید برای آن تدبیر کنیم.
وی تصریح کرد: خرید نقدی گندم و جو از سوی واسطه ها باید کنترل شود تا مشکلات این بخش برطرف شود.
خمسه یادآورشد: قیمت مرغ در استان تنظیم شده و برای مصرف کننده مناسب است اما برای تولیدکننده مقرون به صرفه نیست چون نهاده ها گران شده است.
وی گفت: هفته پرچالشی را با اتحادیه های مرغ گوشتی سپری کردیم و قرار شد برای تنظیم بازار نهاده ها بین اتحادیه توزیع شود.
وی  میزان ذخیره گوشت مرغ و قرمز را در استان مناسب اعلام کرد و افزود: با ذخیره سازی ۱۹ تن گوشت گرم وارداتی و ۴۲۰ تن مرغ منجمد نیازهای استان را تامین خواهیم کرد و مشکلی نداریم.
خمسه بیان کرد: در تامین تخم مرغ، برنج، روغن و سایر اقلام هم مشکلی نداریم.