رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

ذخیره سازی کالاهای اساسی حداقل برای سه ماه در دستور کار تمام مسئولان امر باشد


22 تير, 1397 - 14:47 -- روابط عمومی 3
معاون اقتصادی استاندار قزوین تاکید کرد:

ذخیره سازی کالاهای اساسی حداقل برای سه ماه در دستور کار تمام مسئولان امر باشد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: ذخیره سازی کالاهای اساسی حداقل برای سه ماه باید در دستور کار تمام مسئولان امر باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ذخیره سازی کالاهای اساسی در دستور کار دستگاههای قزوین است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: ذخیره سازی کالاهای اساسی حداقل برای سه ماه باید در دستور کار تمام مسئولان امر باشد.

منوچهر حبیبی در نشست ستاد تنظیم بازار استان قزوین افزود: باید تمام مسئولان پیش بینی های کافی برای تامیین کالاهای اساسی را داشته باشند.

وی افزود: تمام مدیریت ذخیره سازی ها استانی بوده و هر استانی باید با توجه به ظرفیت خود کالاهای اساسی را ذخیره و در صورت نیاز به بازار عرضه کند.

حبیبی با اشاره حساسیت موضوع ذخیره سازی کالاهای اساسی گفت: ذخیره سازی ها از روز شنبه آغاز شود و باید دستگاه ها به صورت روزانه گزارش عملکرد ذخیره سازی خود را به دفتر اقتصادی استانداری اعلام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین خاطر نشان کرد: هرکسی در بحث ذخیره سازی اقلام اساسی کوتاهی به خرج دهد به نحوی دشمن نظام جمهوری اسلامی بوده و از به سختی افتادن مردم خوشحال می شود، و به طور حتم با مسئول خاطی برخورد خواهد شد.

وی با یادآوری اهتکار برخی از اقلام اساسی در بازار گفت: در شرایط فعلی نظارت بر بازار از الویت های اصلی این ستاد بوده و تمام دستگاه های نظارتی باید بیش از پیش با رصد بازار از آشفتگی احتمالی آن جلوگیری کنند.

وی افزود: با برنامه ریزی صحیح ومدیریت منسجم بین تمام دستگاه ها می توان این نوسانات موجود را به خوبی مدیریت کرده و پشت سر گذاشت

حبیبی با اشاره به لزوم تشکیل ستاد تنظیم بازار استان در هفته گفت: تمام دستگاه ها باید به صورت منسجم از وضعیت کنونی بازار اطلاعات جامعی برای برنامه ریزی دقیق داشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: قیمت مرغ به هیچ عنوان فراتر از75 هزار ریال نباید صعود کرده زیرا بالاتر از این قیمت هیچ توجیهی نزد مردم نخواهد داشت و موجب به سختی افتادن اقشار کم درآمد برای تامیین گوشت سفید می شود.

وی افزود:ذخیره سازی سویا و جو برای استان قزوین از محل خریدهای خارجی می باشد و باید این خرید ها در اسرع وقت به داخل استان منتقل شوند