رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

شهرک انرژی در استان قزوین راه اندازی می شود


6 مرداد, 1397 - 09:55 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استاندار قزوین خبر داد :

شهرک انرژی در استان قزوین راه اندازی می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار از راه اندازی شهرک انرژی در استان قزوین خبر داد و گفت : برای راه اندازی این شهرک حدود ۱۹ هزار هکتار زمین که قابلیت کشاورزی نداشته باشد پیش بینی شده است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی افزود : یکی از ظرفیت های بسیار خوب استان قزوین انرژی خورشیدی است که هم به جهت زمان بالای تابش خورشید و هم زاویه مناسب ، اهمیت بسیار بالایی دارد .
وی اضافه کرد : تقاضاهای متعددی به دستگاه های متولی و مرتبط ارائه شده که نسبت به صدور مجوز اقدام شود که باتوجه به اینکه موضوع کاملا فنی و تخصصی است و دستگاه های مختلف مثل منابع طبیعی ، شرکت برق و ... درگیر موضوع هستند ، برای سهولت در صدور مجوزها شهرک انرژی راه اندازی می شود.
حبیبی تصریح کرد : زمین پیش بینی شده برای شهرک در مرحله شناسایی از لحاظ محدودیت آب و غیر قابل کشاورزی است که بمنظور مدیریت موضوع ، شهرک تحت مدیریت شرکت شهرکهای صنعتی استان اجرایی می شود .
معاون استاندار ادامه داد : منبعد متقاضیان این حوزه به جهت اینکه زمین مورد نیاز مشخص شده ، در زمان کمتری می توانند مجوزهای خود را اخذ کنند .
حبیبی تصریح کرد : راه اندازی این شهرک ضمن اینکه یک صنعت پاک و بدون آلایندگی است و از موهبت الهی خورشید حداکثر استفاده را می کند ، می تواند بخش اعظمی از انرژی استان در زمینه صنعت و خانگی را تامین کند .