رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

332 طرح آبیاری نوین در بخش کشاورزی قزوین در حال اجراست


11 مرداد, 1397 - 11:09 -- روابط عمومی 3
معاون اقتصادی استاندار قزوین خبر داد :

332 طرح آبیاری نوین در بخش کشاورزی قزوین در حال اجراست

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: بخش کشاورزی در استان هم اکنون دارای 332 طرح آبیاری نوین به میزان 10 هزار هکتار است‌.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 منوچهر حبیبی  در نشست بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه های آبیاری نوین در اراضی کشاورزی قزوین افزود: این طرح ها در مراحل مختلف اجرا قرار دارند و کار نظارت بر آنها توسط جهاد کشاورزی و همچنین فرمانداری ها دنبال می شود.
وی، 2 ماموریت ویژه فرمانداران در زمینه صرفه جویی منابع آب استان را همراهی در اجرا و سرعت بخشیدن به طرح های آبیاری نوین و همچنین احداث گلخانه ها اعلام کرد و گفت: زنگ هشدار کمبود آب به صدا درآمده و اجرای طرح های یاد شده یک ضرورت انکارناپذیر است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین تصریح کرد: با اجرای صحیح و کامل سامانه آبیاری نوین و گلخانه ها، ضمن صرفه جویی در مصرف آب به اقتصاد و صادرات محصولات کشاورزی کمک زیادی می شود.
حبیبی، لازمه و پیوست اجرای صحیح طرح آبیاری نوین را نصب کنتورهای هوشمند اعلام کرد و گفت: البته با توجه به نوسانات قیمت کنتورهای هوشمند، باید نسبت به تعدیل قیمت ها و جذاب بودن آن برای کشاورزان تدبیری اندیشیده شود و دولت در این زمینه آمادگی دارد همکاری لازم را با کشاورزان بویژه با اعطای یارانه در قالب کمک های فنی و اعتباری داشته باشد.
مدیریت منابع آب در واحد سطح و صرفه جویی در مصرف، کاهش علف های هرز به همراه افزایش تولید تا 20 درصد از جمله مزایای تجهیز اراضی کشاورزی به روش های نوین آبیاری هستند.