رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

راه اندازی یک پایانه صادراتی رسمی و معتبر در دستور کار مدیریت ارشد استان است


1 شهريور, 1397 - 13:17 -- اداره کل روابط عمومی
حبیبی معاون اقتصادی استاندار:

راه اندازی یک پایانه صادراتی رسمی و معتبر در دستور کار مدیریت ارشد استان است

حبیبی معاون استانداراعلام کرد:راه اندازی یک پایانه صادراتی رسمی و معتبر در دستور کار مدیریت ارشد استان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی استان در سخنانی گفت:با توجه به اینکه قزوین استانی صنعتی و کشاورزی است، هدف گذری ما در استان یک میلیارد دلار درسال است.
منوچهر حبیبی ادامه داد: استان قزوین علاوه بر صنعتی بودن قطب کشاورزی نیز می باشد و اقتصادی کردن کشاورزی نیز در گرو تقویت صادرات می باشد.
وی افزود: قصد ما این است که در استان پایانه صادراتی بخش کشاورزی را نیز راه اندازی کنیم.
معاون استاندار با بیان اینکه یکی از مشکلات استان نداشتن پایانه صادارتی است ادامه داد: هم اکنون یک پایانه صادراتی موقت در تاکستان مشغول فعالیت است که به دلیل نیاز مبرم استان فعلا چاره ای جز حمایت آن نداریم.
وی گفت:یک مجوز راه اندازی پایانه صادراتی مقابل نیروگاه شهید رجایی نیز صادر شده بود که به دلیل اهلیت نداشتن سرمایه گذار به زودی مجوز آن ابطال می شود.
این مسئول اضافه کرد: پایانه صادراتی خادم مولا در شهرستان البرز که دارای زیرساختها و تجهیزات مناسب بود بنا به دلایل مختلف توسط کارگروه زیربنایی و شورای برنامه ریزی استان مورد مخالفت قرار گرفته است.
معاون استاندار خاطر نشان ساخت: مدیریت ارشد استان به جد پیگیر راه اندازی یک پایانه صادراتی رسمی و معتبر در سطح استان است و باید دستگاه های متولی مانند صنعت،معدن و تجارت،جهاد کشاورزی و ... با جدیت بیشتری از مدیران ارشد استان راه اندازی سریعتر این پایانه ها را درخواست داشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین نیز در این نشست گفت: تقریبا همه دستگاه های اجرایی با کلیات راه اندازی پایانه های صادراتی استان موافق هستند اما در برخی از مسائل میان آنها اتفاق نظر وجود ندارد.
علی فرخزاد افزود: یکی از درخواست های راه اندازی پایانه صادراتی استان به نام خادم مولا در کارگروه زیربنایی استان با حضور دستگاه های جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی،راهداری و حمل و نقل جاده ای،امور اراضی،شهرداری،محیط زیست،سازمان برنامه و بودجه و ...مورد بررسی قرار گرفت ولی با مخالفت تمامی این دستگاه ها رو به رو شد.
معاون عمرانی استاندار ادامه داد: متاسفانه این طرح در شورای برنامه ریزی استان نیز مورد مخالفت قرار گرفته و پیشنهاد جابه جایی آن مطرح شد.
پایانه صادراتی خادم مولا با هشت هکتار مساحت ، یک سردخانه 2 هزار تنی بالای صفر و یک سردخانه 200 تنی زیر صفر و 11 هزار متر انبار در شهرستان البرز قرار دارد .
در این نشست که به ریاست استاندارقزوین و با حضور زرآبادی؛ نماینده مردم قزوین و آبیک در محل استانداری تشکیل شد؛ سرمایه گذار پایانه صادراتی به ارایه گزارشی از موانع و مشکلات در خصوص راه اندازی این واحد پرداخت که موضوعات طرح شده؛ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.