رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین ظرفیت تولید سه هزار مگاوات برق بادی را دارد


5 شهريور, 1397 - 11:50 -- اداره کل روابط عمومی
حبیبی معاون اقتصادی استاندار اعلام کرد:

قزوین ظرفیت تولید سه هزار مگاوات برق بادی را دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: تونل بادی موجود در استان از منجیل تا تاکستان و امتداد آن تا بویین زهرا ظرفیت احداث سه هزار مگاوات برق بادی را دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

منوچهر حبیبی  در حاشیه افتتاح نیروگاه بادی منطقه سیاه پوش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون 64 مجوز تولید برق بادی به ظرفیت 830 مگاوات در استان صادر شده است که برخی در حال اجرا و تعدادی در حال تامین زمین و منابع مالی هستند.
این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر 140 مگاوات از 250 مگاوات برق بادی نصب شده در کشور متعلق به استان قزوین بوده که در مدار شبکه قرار داده شده است.
وی اضافه کرد: احداث یک شهرک انرژی با 19 هکتار مساحت بین شهرستان های بویین زهرا و تاکستان در دستور کار قرار دارد که می توان با تکیه بر این ظرفیت توان تولید برق بادی و خورشیدی استان را افزایش داد.
معاون اقتصادی استاندار با بیان اینکه هم اکنون 35 مجوز احداث نیروگاه خورشیدی با 35 مگاوات در استان صادر شده است یادآور شد: تمامی مجوزهایی که در استان برای احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی صادر شده مورد تجدید نظر قرار می گیرد و مجوزهای بهره بردارانی که اقدامی برای احداث انجام نداده باشند باطل و به دیگری واگذار خواهد شد.
نیروگاه بادی منطقه سیاهپوش طارم به ظرفیت 61.4 مگاوات و 86 میلیون یورو سرمایه گذاری امروز با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.