رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی،توسعه اقتصادی روستاها را در پی دارد


7 شهريور, 1397 - 12:26 -- اداره کل روابط عمومی
معاون اقتصادی استاندار قزوین

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی،توسعه اقتصادی روستاها را در پی دارد

معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت:لازمه رشد اقتصادی در استان ایجاد اشتغال است که در این راستا باید بانک‌های استان نسبت به پرداخت تسهیلات خرد اشتغال در مناطق محروم و روستایی اهتمام ورزند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در نوزدهمین کارگروه اشتغال استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در هفته آینده مرحله اول پرداخت تسهیلات روستایی به صورت کامل اجرایی می‌شود و ضرورت دارد نیمی از مرحله دوم تسهیلات اشتغال نیز جذب شود که آمادگی دستگاه‌های اجرایی را می‌طلبد و به‌زودی با دستور رییس جمهور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می شود.

وی ادامه داد: 89 میلیون یورو برای راه‌اندازی بزرگترین نیروگاه بادی کشور هزینه شد که این اعتبارات با همکاری بانک توسعه تعاون جذب شده و دیروز توسط وزیر نیرو افتتاح شد و این امر نشان از مشارکت سیستم بانکی در پروژه‌های اقتصادی دارد.

حبیبی عنوان کرد: بانک‌های عامل موظند در هفته آینده تعیین شعبه هزار و 500 پرونده کمیته امداد را انجام دهند چراکه ارائه تسهیلات در راستای اشتغال‌زایی با اجرای طرح‌های کمیته امداد ضرورت دارد.

وی با اشاره به نقش موثر صندوق کارآفرینی آمید در اشتغال‌زایی ادامه داد: مناطق محروم و دورافتاده در استان برای رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال نیاز به حمایت مالی و معنوی دارند که این صندوق عنلکرد مطلوبی در این زمینه به مردم ارائه کرده است.

معاون اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد:لازمه رشد اقتصادی در استان ایجاد اشتغال است که در این راستا باید بانک‌های استان نسبت به پرداخت تسهیلات خرد اشتغال در مناطق محروم و روستایی اهتمام ورزند.