رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نانوایان استان نداریم


21 شهريور, 1397 - 12:09 -- اداره کل روابط ...
معاون اقتصادی استاندار:

مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نانوایان استان نداریم

معاون اقتصادی استاندار در شورای آرد و نان استان بیان داشت:با خرید گندم کشاورزان و ذخیره سازی مناسب آرد در سیلوها هیچ مشکلی در تامین آرد مورد نیاز نانوایان نداریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" در جلسه شورای آرد و نان استان اظهار داشت:نان در سبد غذایی مردم نقش مهمی دارد و ما نیز وظیفه داریم با تامین آرد استاندارد و نظارت بر کیفیت پخت نانوایان محصول تولیدی مرغوبی را در اختیار مردم قرار دهیم.
معاون اقتصادی استاندار گفت: گندم و آرد از محصولات استراتژیک در کشور محسوب می شود که با تلاش زیادی با کمک کشاورزان برای تامین آن اقدام می شود و در زنجیره تولید تا مصرف هم باید نظارت جدی صورت گیرد تا نان تهیه شده نیز کیفی و رضایتبخش باشد.
حبیبی تصریح کرد: با همه تلاشی که از سوی توزیع کنندگان آرد و نیز نانوایان برای ارائه کالای مرغوب صورت می گیرد اما در مجموع می توان گفت مردم از روند کنونی تولید نان و کیفیت آن رضایت کامل ندارند و این موضوع باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی افزود: رعایت بهداشت در مسیر خرید، نگهداری و توزیع گندم و آرد ضروری است تا نان مرغوب و سالمی در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.
حبیبی در خصوص رعایت بهداشت در تولید نان هم گفت: وظیفه نظارت بر بهداشتی بودن آرد و نان بر عهده دانشگاه علوم پزشکی استان است که باید به کمک سایر ادارات ذیربط برای کنترل چرخه تولید انجام شود.
معاون اقتصادی استاندار در ادامه اظهار داشت: دوگانه سوز کردن 33واحد نانوایی درسطح استان در راستای سیاست های الزامی ستاد پدافند غیر عامل صورت گرفته و برای اجرایی کردن این امر به نانوایان متقاضی تسهیلات با سود پایین داده می شود.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: در زمینه مراکز بوم گردی و نانوایی های خانگی باتوجه به سیاست های دولت و نگاه ویژه آن به صنعت گردشگری، اختصاص سهمیه آرد از نکات مهمی است که برای تامین آن با تاییده وزارت صنعت قابل اجرا بوده و آرد با قیمت مناسب در اختیار روستاییان قرار خواهد گرفت.
وی افزود: با خرید ۲۴۶ هزار و ۵۰۰ تن گندم و ۱۱ هزار تن کلزا هیچ مشکلی در تامین نان در استان نداریم.
حبیبی از مسئولان سازمان صنعت، جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و دانشگاه علوم پزشکی خواست با نظارت بر نحوه توزیع آرد نسبت به سلامت بهداشتی کالاهای اساسی مردم حساسیت بیشتری داشته باشند.