رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دستگاه های متولی درتامین نهاده های دامی حساسیت بیشتری داشته باشند


21 مهر, 1397 - 11:05 -- روابط عمومی 3
حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین:

دستگاه های متولی درتامین نهاده های دامی حساسیت بیشتری داشته باشند

حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت:دستگاه های متولی در تامین نهاده های دامی حساسیت بیشتری داشته باشند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان که در استانداری قزوین برگزار شد افزود: نقش نهاده های دامی در کیفیت و قیمت لبنیات، گوشت مرغ و قرمز بسیار پررنگ است و باید دستگاه های متولی از جمله جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای برای مدیریت این بخش جدی تر وارد عمل شوند.
وی اضافه کرد: طبق آخرین گزارش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای تاکنون 100 کامیون به بندر امام برای انتقال نهاده های دامی اعزام شده است اما هنوز هیچ خروجی را در این زمینه شاهد نبوده ایم.
معاون استاندار خاطر نشان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در گزارشی نیز از اعزام 12 دستگاه کامیون برای حمل و نقل کود خبر داده بود که جهاد کشاورزی استان آن را تایید نکرده است.
حبیبی گفت: با توجه به نقش قزوین در دامپروری و مرغداری باید دستگاه های اجرایی با حساسیت ویژه ای برای تامین نهادهای دامی اقدام کنند.

وی افزود: این دستگاه همچنین از صدور 20 هزار بارنامه ناوگان حمل و نقل عمومی مبنی بر روانی فعالیت این ناوگان در استان خبر داده است که در عمل چندان شاهد این موضوع نیستیم.
حبیبی اضافه کرد: شبکه حمل و نقل برای استان بسیار اهمیت دارد و باید متولیان امر با جدیت و حساسیت بیشتری برای ساماندهی این شبکه اقدام کنند.
این مسئول با اشاره به عرضه گوشت منجمد وارداتی گفت: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور سهمیه ای برای تامین گوشت مورد نیاز اربعین ابلاغ نشده است و باید در این زمینه با نظر مدیریت ارشد استان تصمیم گیری کرد.
وی با اشاره به ممنوعیت صادرات محصول گوجه فرنگی افزود: طبق آخرین مصوبه وزارت صنعت،معدن وتجارت تصمیم گیری در این خصوص به کارگروه توسعه صادرات استان واگذار شده است که می توان درباره آن با نظر استاندار و سایر اعضا تصمیم گیری کرد.
این مسئول با اشاره به تامین محصول تخم مرغ ادامه داد: قزوین تنها استان کشور است که 20 درصد سهمیه تامین این محصول را از واحدهای تولیدی دریافت کرده است و تاکنون نیز تامین این محصول با قیمت مصوب در بازار رعایت شده است.
وی گفت: در خصوص افزایش قیمت نان نیز درخواستی از سوی اتحادیه مربوط ارسال شده است و با توجه به اینکه تاکنون چهار استان کشور تا 10 درصد افزایش در قیمت نان داشته اند می توان با تشکیل کمیته ای برای بررسی این موضوع اقدام کرد.
حبیبی اضافه کرد: برای تامین پوشاک بزرگسالان به ویژه برای معلولان و جانبازان مشکلاتی در بازار وجود دارد که امیدواریم هرچه سریعتر شاهد رفع آنها باشیم.