رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تسهیلات کشاورزان خسارت دیده قزوینی تا سه سال استمهال شد


3 آبان, 1397 - 10:32 -- روابط عمومی 3
حبیبی معاون اقتصادی استاندار اعلام کرد:

تسهیلات کشاورزان خسارت دیده قزوینی تا سه سال استمهال شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: پرداخت بدهی تسهیلات کشاورزان خسارت دیده استان به موجب ابلاغ هیات وزیران تا سه سال امهال شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در نشست بررسی امهال تسهیلات مربوط به حوادث غیرمترقبه در بخش کشاورزی افزود: این امهال شامل سرمازدگی، سیل و آنفلوانزای مرغی می شود.
این مسئول یادآور شد: خشکسالی شامل حوادث غیرمترقبه ای که امهال پرداخت بدهی تسهیلات به آنها اختصاص یافته نمی شود اما با توجه به کاهش بارندگی ها در استان تلاش می کنیم تا با انجام رایزنی با مسئولان کشوری این بخش را نیز به موارد امهال بیافزاییم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: در بخش امهال تسهیلات یاد شده باید ابهامات رفع شده و صدای واحدی شنیده شود به گونه ای که کشاورزان در بانک ها و دستگاه های اجرایی سرگردان نشوند.
حبیبی گفت: براساس تصویب نامه هیات وزیران، تسهیلات کشاورزان خسارت دیده تا ششم شهریور ماه سال جاری به مدت سه سال استمهال می شود و بانک های عامل موظفند ضمت بخشیدگی سود کارمزد و جرایم وام های سرسید شده، برای استمهال نیز اقدام کنند.
این مسئول اظهار داشت: بزودی کمیته ای سه جانبه متشکل از نمایندگان سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری ها و بانک های عامل تشکیل می شوند تا فهرست متقاضیان استمهال تسهیلات یاد شده را بررسی نموده و موجب اجرای هرچه بهتر مصوبه هیات وزیران شوند.
کشاورزی استان قزوین امسال در بخش سرمازدگی حدود 20 هزار میلیارد ریال خسارت دید.