رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح احداث شهرک های انرژی پاک در مناطق غیرقابل کشت استان پیگیری می شود


10 آبان, 1397 - 00:24 -- روابط عمومی 3
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت:

طرح احداث شهرک های انرژی پاک در مناطق غیرقابل کشت استان پیگیری می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: طرح احداث شهرک های انرژی پاک در مناطق غیرقابل کشت استان پیگیری می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


معاون استاندار:

 

منوچهر حبیبی در نشست بررسی فرصت های سرمایه گذاری قزوین افزود: با توجه به قابلیت های مختلف استان در زمینه سرمایه گذاری باید در این زمینه تلاش های خود را دوچندان کنیم تا شاهد رونق تولید و اشتغال قزوین باشیم.
وی یادآور شد: در سال جاری برای 60 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان هدف گذاری شده که در نیمه نخست اول سال جاری 19 میلیون دلار از این میزان جذب شده است.
حبیبی همچنین گفت: سیاست تیم اقتصادی استان بر جذب بیشتر سرمایه در استان بوده وهدایت این سرمایه گذاران به شهرک های صنعتی و تجمیع واحدهای تولیدی در الویت می باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین با اشاره به استاندارد بودن شهرک های صنعتی استان از لحاظ برخورداری از امکانات زیر بنایی برای واحدهای تولیدی، خاطر نشان کرد:تمام سرمایه گذاران می توانند به راحتی در این شهرک ها سرمایه گذاری کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن واحد خود را راه اندازی کنند.
وی با اشاره به برخورداری استان قزوین از سند آمایش سرزمینی، گفت: جهت گیری های صنعتی استان در همین راستا کاملا مشخص شده و با حفظ کاربری های زمین و از بین نرفتن زمین های کشاورزی استان تلاش می کنیم واحدهای تولیدی درصورت عدم استقرار در شهرک های صنعتی در زمین های درجه سه و چهار و غیر قابل کشت احداث شوند.
حبیبی خاطر نشان کرد: با توجه به وجود برخی از مناطق غیر قابل کشت در استان، طرح احداث شهرک های انرژی در این مناطق در حال پیگیری است که امیدواریم با احداث آن استان قزوین به قطب تولید انرژی های پاک در کشور تبدیل شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین افزود: احداث این شهرک می تواند الگوی خوبی برای تولید انرژی های نو و همچنین حفاظت از محیط زیست باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: فرصت های سرمایه گذاری در قزوین به دلیل قابلیت های بالای این استان در حوزه های مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری کم نظیر هستند.