رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اشتغال تحصیل کردگان از دغدغه های اصلی دولت است


29 آذر, 1397 - 13:55 -- روابط عمومی 3
حبیبی معاون استاندار قزوین در جمع دانشجویان:

اشتغال تحصیل کردگان از دغدغه های اصلی دولت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت : امروز دغدغه اصلی دولت اشتغال است بویژه اشتغال تحصیلکرده ها که باید برای حل آن چاره اندیشی کرد ‌

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


منوچهرحبیبی در جلسه سمینار پرسش و پاسخ با موضوع موانع کسب و کار در محل دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه عوامل موانع کسب و کار هم داخلی است و هم خارجی ، افزود :  عوامل داخلی باعث می شوند روند یک فعالیت اقتصادی کند شود  و همچنین آنرا پرهزینه میکند و بعضا باعث ورشکستی می شود . 
وی ادامه داد : عوامل خارجی شامل تحریم ها است که تاثیر گذار است ، زیرا اعتقاد داریم هر واحد تولیدی که صادرات محور نباشد پویا نیست ، عدم حضور در پیمان های خارجی نیز مانع کسب و کار می شود . 
به گفته حبیبی مشکلات بانکی و عدم نقل و انتقال پول از دیگر موانع کسب و کار است . 
معاون اقتصادی استاندار افزود : تولید ، صنعت و اقتصاد ما بانک محور است و تحت تاثیر اقدامات بانکی است ، سیستم بانکی با سودهای بانکی بالا قطعا نمی تواند به تولید کمک کند و باید اصلاح شود و در خدمت تولید باشد . 
حبیبی تصریح کرد : سیستم مالیاتی و تامین اجتماعی نیز باید همراه واحدهای تولیدی باشند تا یک واحد سرپا بماند . 
وی اضافه کرد : روند اخذ مجوزهای لازم سرمایه گذاری نیز با موانع و مشکلاتی مواجه هست و موجب عدم رضایتمندی سرمایه گذاران می شود . 
به گفته معاون استاندار ، استان قزوین استان جاذب سرمایه گذاری است و محل تلاقی بیس از ۱۲ استان است ، در انرژی های بادی بهترین ظرفیت را داراست . 
وی تاکید کرد : دسترسی به برق نیز از شاخص های کسب و کار است و بعضا برای سرمایه گذاران با مشکلاتی مواجه است که باید رفع شود . 
حبیبی افزود :از سال ۷۲ تاکنون ۱.۵ میلیارد دلار جذب سرمایه گذار خارجی داشتیم بویژه از کشورهای اروپایی و برای توسعه آن تلاش می کنیم . 
معاون اقتصادی استاندار حذف قوانین دست و پا گیر و متعدد  را لازمه سرمایه گذاری توصیف کرد و گفت : حذف این قوانین باید در دستور کار باشد تا تولید کنندگان با مشکل مواجه نشوند و با ارائه مشوق های لازم برای سرمایه گذاران ارزش قائل شویم .
وی توضیح داد : بی ثباتی قیمت ها نیز از دیگر موانع کسب و کار است که باید با نظارت های لازم رفع شود . 
معاون استاندار قزوین در پایان گفت : دو موضوع اصلی مانع کسب و کار یکی متکی بودن به درآمدهای نفتی است که جامعه را تنبل کرده و بخش های مختلف رونق پیدا نمی کند و نوآوری بوجود نمی آورد . 
موضوع دوم نگاه دولتی به کسب و کار و تولید است درحالی که بخش خصوصی قدرت مانور در این زمینه داشته باشد