رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

اولویت بودجه 98 کمک به معیشت مردم است


8 دى, 1397 - 13:37 -- روابط عمومی 2
معاون اقتصادی استانداری قزوین:

اولویت بودجه 98 کمک به معیشت مردم است

همه کالاهای اساسی تامین می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: اولویت بودجه سال 98 کمک هرچه بیشتر به معیشت جامعه، ارتقای رفاه مردم و رساندن مشکلات اقتصادی اقشار کم درآمد به حداقل است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی " در نشست ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی استان قزوین افزود: مردم کارایی دولت را در چگونگی تنظیم بازار کالاهای مهم و پرمصرف ارزیابی می کنند بنابراین توجه هرچه بیشتر مدیران دستگاه های مربوطه به این حوزه بسیار ضروریست.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: با توجه شرایط دشوار اقتصادی باید با کنترل و رصد دائمی بازار و وضع عرضه کالاها، از هرگونه افزایش غیرمنطقی قیمت ها جلوگیری نموده و سعی در حفظ و کاهش قیمت ها داشته باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: تنظیم قیمت ها در بازار کالاهای پرمصرف باید بیشتر از گذشته در دست بخش دولتی قرار بگیرد تا با توجه به ایام خاص پیش رو از جمله نوروز مردم با مشکل روبرو نشوند.
حبیبی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: فروشگاه های تعاون روستایی ظرفیت بی نظیر در تنظیم بازار برای دولت بع حساب می آیتد تا به راحتی اقلام اساسی را با قیمت مناسب بین مردم توزیع شوند که از این ظرفیت باید به خوبی استفاده کرد.
وی همچنین گفت: حضور بازرسان تعزیرات حکومتی و سازمان سمت در سطح بازار باید محسوس تر و جدی تر باشد تا از بروز مشکلاتی همچون گران فروشی، احتکار و کمبود کالا در فرایند عرضه محصولات جلوگیری به عمل بیاید.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: جهاد کشاورزی استان با پیش بینی مصرف مرغ گرم در ماه های آینده باید در تعداد جوجه ریزی مرغداری های استان تجدید نظر کرده و میزان جوجه ریزی را افزایش دهد تا با مشکل کمبود مرغ در استان مواجه نشویم.
حبیبی با اشاره به وجود نهاده دامی کافی در استان برای ارایه به دامداری ها، خاطر نشان کرد: تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است.
این مسئول در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: خروجی جلسات تنظیم بازار را باید با دو نتیجه میزان کافی کالا و قیمت های کنترل شده اندازه گیری کرد.
وی با اشاره به اهمیت مرکز استان در تثبیت بازارهای استانی، گفت: بازار قزوین به علت مرکزیت استان از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر بالایی در دیگر شهرستان های این استان داشته و فرمانداری این شهرستان باید با همت بیشتری نسبت به شهرستان های دیگر در ستاد تنظیم و اجرای مصوبات این ستاد داشته باشد.
حبیبی همچنین گفت: کیفیت میوه شب عید از اصلی ترین اولویت های ستاد تنظیم بازار استان قزوین است که باید در این خصوص نیز توجه لازم را داشت.