رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پرداخت تسهیلات ۹۰ درصد از طرح های مصوب اشتغال تا پایان دی ماه جاری


11 دى, 1397 - 20:42 -- روابط عمومی 3
حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین تاکید کرد:

پرداخت تسهیلات ۹۰ درصد از طرح های مصوب اشتغال تا پایان دی ماه جاری

حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین تاکید کرد:بانک موظف به پرداخت تسهیلات ۹۰ درصد از طرح های مصوب اشتغال تا پایان دی ماه جاری هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

منوچهر حبیبی در نشست کارگروه اشتغال استان افزود: عملکرد سازمان صنعت،معدن و تجارت استان و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جذب تسهیلات اشتغال زایی بسیار ضعیف است و به هیچ عنوان قابل دفاع نیست.
این مسئول گفت: سازمان جهاد کشاورزی با جذب هزار میلیارد ریال طی 9 ماه گذشته رتبه اول اشتغالزایی را در بین دستگاه های متولی به خود اختصاص داده اند.
وی اظهار داشت: تلاش مدیران جهاد کشاورزی برای جذب تسهیلات قابل ستایش بوده و باید از این دستگاه که همسو با سیاست های کلی نظام پیش می رود قدردانی کرد.
حبیبی خاطر نشان کرد: عملکرد بانک ها در دادن تسهیلات به طرح های اشتغالزایی باید بیش از پیش مورد رصد قرار گرفته و باید تا آخر سال جاری تمام طرح های معرفی شده به بانک ها، تسهیلات مورد نظر را دریافت کنند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: دستگاه ها در معرفی طرح ها به بانک ها در اشتغالزایی کوتاهی نکنند چرا که عدم معرفی طرح ها به معنای ناکارآمدی و ناتوانی مدیر است.
این مسئول خاطر نشان کرد: بانک ها موظف هستند تا پایان دی ماه سال جاری 90 درصد طرح های مصوب شده همسو با سیاست های کلی دولت را پرداخت کرده و باید تا پایان بهمن ماه امسال این رقم را به 100درصد رسیده و طرح نیمه کاره و معطل شده در بانک ها وجود نداشته باشد.
وی اظهار داشت: اشتغال و و سرمایه گذاری جزو نیاز های اساسی کشور است و باید همه مسئولان در این حوزه جدی تر و پر رنگ تر از گذشته عمل کنند.
وی گفت:با توجه به تسهیلات و امکانات خوب دولت در بخش اشتغال زایی باید با روان تر شدن امور توسط بانک ها و دستگاهای متولی بستر سرمایه گذاری و اشتغال بیشتر را در این زمینه شاهد باشیم.
حبیبی با اشاره به اینکه دغدغه همه مدیران باید کمک به اشتغال باشد، خاطر نشان کرد:با ایجاد اشتغال آسیب های اجتماعی رو به نزول خواهد گذاشت و همچنین رضایت مندی و امید به آینده با سیر صعودی روبرو خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: اشتغالزایی از شاخص های مهم و اساسی ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی استان به شمار می رود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: دستگاه های متولی بابرنامه ریزی سازمانی و درست باید به صورت کمی و کیفی در جهت تحقق سند چشم انداز 1404 گام های اساسی برداشته و به صورت محسوس گزارش عملکرد خود را به دبیرخانه شورای اشتغال ارایه دهد.