رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

مبارزه موثر با پدیده قاچاق نیازمند تجهیزات مدرن است


17 دى, 1397 - 21:58 -- روابط عمومی 3
سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار:

مبارزه موثر با پدیده قاچاق نیازمند تجهیزات مدرن است

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استاندار قزوین گفت:مبارزه موثر با پدیده قاچاق نیازمند تجهیزات مدرن است که باید تامین و تقویت شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

پنجمین جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان عصر دوشنبه با حضور علی مویدی خرم آبادی رئیس ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، زاهدی استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی ذیربط در استانداری تشکیل شد.
منوچهر حبیبی در این جلسه گفت: سفر رئیس ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به استان و بازدید از واحدهای صنعتی زمینه آشنایی بیشتر با ظرفیتهای اقتصادی استان را فراهم کرده تا بتوانیم حمایت های بیشتری از تولید داخل داشته باشیم.
وی بیان کرد: اگر بخشی از مشکلات صنعت و تولید استان حل شود ما قادریم با داشتن ظرفیت و توان بالا بسیاری از نیازهای کشور را تامین کنیم.
حبیبی تصریح کرد: قزوین در تولید قطعات خودرو جایگاه ویژه ای دارد و برای نمونه بیش از ۱۵۰ تا ۲۰۰ واحد قطعه سازی داریم که ۶۵۰ نوع محصول تولید می کنند اما هنوز طلب خود از خودروسازان را نگرفته اند و با چالش مواجه اند.
حبیبی تصریح کرد: اگر مطالبات پرداخت شود چرخ تولید هم می چرخد و شرکتهای بزرگی مانند لوازم خانگی داریم که وابسته به دولت هستند و اگر مدیریت آنها تقویت و بهتر شود و مشکلات را حل کنیم می توانند نیاز بازار را تامین کنند.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآورشد: امکانات دستگاههای عمل کننده باید به روز باشد بویژه نیروی انتظامی زیرا در مسیر تردد ۱۱ استان کشور هستیم اما نداشتن تجهیزات ایکس ری موجب شده نتوانیم قاچاق عبوری سایر استانها را کنترل کنیم.
حبیبی یادآورشد: اصلاح دستورالعمل های گمرک، استاندارد و تعزیرات ضروری است تا با اتخاذ یک رویه واحد بتوانیم به اهداف خود دست پیدا کنیم.
معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: برای کاهش هزینه ها لازم است مصوب شود تا به درخواست کمیسیون اگر نیازمند آزمایش بودیم دستگاهها به صورت این کار را رایگان انجام دهند تا پرونده ها سریعتر رسیدگی شود.
وی بیان کرد: باید رویه واحدی در ممانعت از خروج دام در استان اتخاذ شود و اگر لازم بود به صورت منطقه ای تصمیم بگیریم تا کارها متوقف نشود.