رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

با هدف رونق تولید از ورود سرمایه گذاران به بخش استقبال می کنیم


29 فروردين, 1398 - 22:04 -- روابط عمومی فرم...
‍بخشدار بشاریات:

با هدف رونق تولید از ورود سرمایه گذاران به بخش استقبال می کنیم

� "معصومه شیشه گرها" در اولین جلسه نشست هم اندیشی با دهیاران که با موضوع تبیین و نحوه اجرایی شدن شعار سال برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: دهیاران می بایست در راستای اجرایی شدن شعار سال تلاش فعالانه و خلاقانه ای داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آبیک،

وی ادامه داد: رونق تولید و تقویت کسب و کار باعث توسعه روستایی می شود که این امر از مهاجرت بیرویه به شهرها جلوگیری می کند.

 

بخشدار بشاریات بیان کرد: نامگذاری سال با عنوان "رونق تولید" از سوی مقام معظم رهبری صرفا یک شعار نیست بلکه راهکار عملیاتی است که با شیوه های کارشناسی میتوان اقتصاد جامعه را تقویت کرد.

 

�وی تاکیدکرد: دهیاران میبایست زمینه جذب سرمایه گذاران را به مناطق روستایی فراهم سازند تا با اشتغال جوانان تحصیل کرده روستایی در این واحدها و حل مشکل بیکاری و به تبع آن کاهش معضلات اجتماعی را نیز شاهد باشیم.

 

این منطقه از پتانسیلهای بالقوه و بالفعل زیادی برخوردار است که با تکیه بر این ظرفیتها میتوان فضای کسب و کار را نیز رونق داد.

 

شیشه گرها با بیان اینکه، روستاها کانون اصلی تولید و اشتغال پایدار هستند در ادامه افزود: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی علاوه بر فراهم ساختن زمینه اشتغال میتوانند درماندگاری جوانان تحصیل کرده در روستاها تاثیر زیادی داشته باشند.

 

وی ادامه داد: تعامل و همراهی دهیاران و شوراهای اسلامی در توسعه و آبادانی روستاها نقش بسزایی دارد.

 

بخشدار بشاریات با بیان اینکه رونق روستاها افزایش تولید و آبادانی را در کشور به دنبال دارد،افزود: روستاها قطب تولید و خودکفایی هستند و دهیاران با افزایش دانش علمی و بکارگیری شیوه های نو میتوانند در حوزه مدیریت روستایی با همکاری شوراهای اسلامی در مسیر توسعه روستایی تلاش کنند.

 

وی نقشد هیاران را در رونق اقتصادی بسیار موثر برشمرد و افزود: دهیاران میتوانند زمینه توسعه گردشگری را در روستاها فراهم سازند تا با سرمایه گذاری در بخش گردشگری روستایی شاهد رونق اقتصادی در این مناطق باشیم.

 

وی ادامه داد: با توجه به کشاورزی بودن این بخش میتوانیم صنایع تبدیلی را به عنوان حلقه مفقوده بخش کشاورزی رونق دهیم.

 

بخشدار بشاریات از دهیاران خواست تا برنامه عملیاتی خود را در راستای رونق تولید و تقویت فضای کسب و کار در مناطق روستایی به بخشداری ارائه دهند و ادامه داد: این امر یکی از محورهای ارزیابی دهیاران می باشد.

 

بخشدار بیان کرد: دهیاران که بهترین راهکارها را ارائه دهند مورد تشویق قرار می گیرند.