رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

عاشورا تلنگری برای یادآوری مسئولیت های اجتماعی است


19 شهريور, 1398 - 01:18 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

عاشورا تلنگری برای یادآوری مسئولیت های اجتماعی است

فرماندار آوج گفت:عاشورا تلنگری برای یادآوری مسئولیت های اجتماعی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جمع عزاداران حسینی روستای اسماعیل آباد از توابع بخش مرکزی آوج در سخنانی بیان داشت: امروز که در سال ۱۴۴۱ هجری قمری هستیم و ۱۳۸۰ سال از واقعه عاشورا فاصله داریم بخاطر اینکه از این واقعه فاصله گرفته ایم و با نگاه بیرونی و تماشاگرانه این حادثه را تحلیل می کنیم لذا در قضاوت و ارزیابی به راحتی و درستی می توانیم کار بنی امیه و حرکت یزید و ابن زیاد را تقبیح و محکوم کنیم.
وی افزود:حقیقت مطلب این است که واقعه عاشورا نشان می دهد که اگر نتونیم منطق قیام عاسورا را به درستی درک و فهم کنیم و با گذر از ظواهر جامعه به مبانی و ملاک های یک جامعه حسینی برسیم هر زمانی ممکن است در انتخاب موضع و تعیین جایگاه خود و تشخیص جبهه حق و باطل دجار اشتباه و اشکال شویم.
فرماندار شهرستان آوج بیان داشت:درس عاشورا این است که هرساله که محرم فرا می رسد یکیار دیگر نسبت خود را با مکتب و مرام سیدالشهدا بسنجیم و سعی کنیم در طول این یکسال به گونه ای زندگی کنیم که با شناخت دقیق و درست زندگی و مکتب آن امام شهید بتوانیم خودمان را قدری به ایشان نزدیک تر کنیم و این ایام تلنگری و تذکری به همه ماست که مسیر را فراموش نکنیم و به بیراهه نرویم.
علیرضایی در ادامه با اشاره به اقدامات دولت بیان داشت:دولت در شرایط سخت اقتصادی به سر می برد اما با اینحال اقدامات بزرگی را در شهرستلن ها بویژه در مناطق روستایی انجام داده و می دهد.
وی افزود:انتظار می رود سرمایه گذاران و خیرین با اجرای طرح های تولیدی و اقدامات عام المنفعه کمک حال و همیار دولت باشند تا مسائل و مشکلات در مدت زمان کمتری مرتفع شود.
فرماندار افزود:شهرستان آوج دارای ظرفیت های بزرگی بویژه در بخش گردشگری است که با جذب و جلب سرمایه گذاری و فراهم ساختن زیرساخت های لازم می توانیم این شهرستلن را به یکی از قطب های مهم گردشگری در کشور و استان تبدیل کنیم‌.