رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیام عاشورا؛دور شدن از رذائل اخلاقی است


19 شهريور, 1398 - 17:16 -- روابط عمومی 3
فرماندارآوج:

پیام عاشورا؛دور شدن از رذائل اخلاقی است

فرماندار شهرستان آوج گفت:پیام عاشورا این است که خود را از رذائل اخلاقی پاک کنیم و در مسیر آرمان ها و اهداف سیدالشهدا گام برداریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

نصرت اله علیرضایی در جمع عزاداران حسینی روستای کلنجین از توابع بخش آبگرم در سخنانی بیان داشت: فهم و درک ما از فرارسیدن هرساله محرم و عاشورای حسینی باید این باشد که در یکسال گذشته چقدر توانستیم خودمان را  در مسیر آرمان ها و اهداف آن حضرت،قرار دهیم و مشی و مرام آن امام شهید را در زندگی فردی و اجتماعی به کار بندیم؟
وی افزود:ایستادن و درجازدن و به عشق اباعبدالله الحسین ع اشک ریختن چیزی نیست که آن امام از پیروانش خواسته باشد.بلکه افزایش معرفت نسبت به اهداف نهضت حسینی و قدم نهادن در مسیر ارزش های والایی مثل ایثار و گذشت،حریت و آزادگی،مردم داری و توجه به اطرافیان،ظلم ستیزی و عدالت طلبی،سعه صدر و افزایش قدرت تحمل و نگاه محبت آمیز به همگان از جمله ارزش هایی است که باید در مسیر تحقق آنها قدم بگذاریم 
فرماندار شهرستان آوج گفت:محرم مثل یک کوره ای است که اگر دقیق نگاه کنیم می تواند مس وجود و ناخالصی ها را از وجود ما پاک کند اما مهم این است که تا محرم و عاشورای سال دیگر این خلوص را در نزدیکی به اخلاق،آرمان،اهداف و مشی و مرام اباعبدالله ع در خود حفظ و این جوانه ها را تقویت کنیم.
وی اظهار داشت:در دولت دوازدهم علی رغم محدودیت ها و تنگناهای اقتصادی و مالی بالغ بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در اجرای طرح گازرسانی به روستاهای شهرستان هزینه شده و هم اکنون تتها سه روستای کم جمعیت شهرستان از این نعمت محروم هستند که گازرسانی به این روستاها هم در دستور کار قرار دارد.
علیرضایی افزود:تقویت شبکه ارتباطی با بیش از ۱۵۰ میلیارد ریاد ،اجرای طرح های آبخیزداری با ۱۰۰ میلیارد ریال و آسفالت بیش از ۳۰ کیلومتر راه روستایی در سال جاری از جمله اقداماتی است که توسط دولت صورت گرفته است.
فرماندار شهرستان آوج اظهار داشت:این شهرستان دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیادی در بخش های مختلف بویژه حوزه گردشگری است که همه تلاش ما این است که با جلب سرمایه گذار بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت خیرین محلی این ظرفیت ها را فعال کنیم.