رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پویش رسانه در رزمایش همدلی و کمک مومنانه نقش بسزایی را ایفا می کند


30 فروردين, 1399 - 20:39 -- روابط عمومی ۲
رییس ستاد همدلی و کمک‌های مومنانه استان قزوین :

پویش رسانه در رزمایش همدلی و کمک مومنانه نقش بسزایی را ایفا می کند

۵ میلیارد تومان باکمک صندوق امید به آسیب دیدگان تسهیلات می دهیم
رییس ستاد همدلی و کمک‌های مومنانه استان قزوین با تقدیر از نقش مؤثر رسانه‌ها خواستار مشارکت خبرنگاران در این طرح شد و افزود: پویش رسانه بسیار مؤثر است تا کمک‌ها ساماندهی شود و در این راستا شماره حساب ۰۱۱۳۵۴۲۸۶۶۰۰۳ بانک ملی شعبه مرکزی و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۲۸۵۳۱۵۹۶ با عنوان ستاد همدلی و کمک مومنانه استان قزوین اختصاص یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

ستاد همدلی و کمک مومنانه استان قزوین در راستای لبیک به فرامین رهبر انقلاب برای کمک رسانی به آسیب دیدگان از بیماری کرونا و نیازمندان منتظر کمک‌های مردم خیر روز شنبه در استانداری برگزار شد.

عیسی قبادی در این نشست اظهار داشت: اجرای طرح کمک مومنانه در واقعی اقدامی است تا با کمک خیرین بتوانیم ضمن کاهش بخشی از مشکلات آسیب دیدگان لبخند شادی را بر چهره آنها بنشانیم.

وی بیان کرد: کسانی که در همه صحنه‌ها با مشارکت مؤثر و خوب درخشیده اند این بار نیز که شرایط کشور ویژه است باید در صحنه باشند تا به کمک همدیگر این دوران را با تدبیر و همدلی پشت سر بگذاریم.
قبادی تصریح کرد: دو ماه مجاهدت شبانه روزی کادر درمانی در استان را قدردان هستیم که اقدامات مؤثری چون غربالگری، تست بیماری و درمان و آموزش و اطلاع رسانی توانستند کارهای مؤثری انجام دهند.
رئیس ستاد همدلی و کمک‌های مومنانه استان قزوین یادآور شد: با کمک نیروهای بسیج مردمی، سپاه، تشکل‌های مردمی به صوت خودجوش اقدامات خوبی شده و به سمت پایداری نسبی در بیماری کرونا هستیم که این روند را باید حفظ کنیم.
قبادی تصریح کرد: به هر حال بعد از سپری شدن این بیماری و شرایط سخت با مسائلی روبرو هستیم که عده زیادی از اقشار مختلف با تعطیل شدن فعالیت‌های خود دچار آسیب مالی و معیشتی و روحی شده اند به ویژه کارگران روزمزد و دست فروشان و رانندگان بیشتر متضرر شدند که باید برای آنها تدبیر کنیم.
وی اضافه کرد: در روزهای آینده با همکاری همدیگر باید از این وضعیت عبور کنیم و تجربه بزرگی را بر اندوخته‌های خود بیفزاییم.
معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآور شد: فرمایش رهبری در نیمه شعبان یک راهبرد مهم در احرای طرح کمک مومنانه و حمایت از نیازمندان است که برای تحقق آن با تشکیل ستادی امیدواریم به صورت منسجم و منظم بتوانیم این کمک‌ها را جمع آوری و توزیع کنیم و امروز همه باید در اجرای این منویات مشارکت کنیم.
وی گفت: استان قزوین منطقه خاصی است و تاریخ درخشانی در کارهای خیرخواهانه دارد و امیدواریم مانند گذشته بتوانیم در این طرح نیز با کمک مردم حرکت ماندگاری را ثبت و ضبط کنیم.
قبادی اظهار داشت: با تشکیل کمیته‌های هفت گانه امیدواریم روند شناسایی نیازمندان، تشکیل بانک اطلاعاتی، هماهنگی جمع آوری و توزیع کمک‌ها به صورت عادلانه و منطقی صورت گیرد.

وی با تقدیر از نقش مؤثر رسانه‌ها خواستار مشارکت خبرنگاران در این طرح شد و افزود: پویش رسانه بسیار مؤثر است تا کمک‌ها ساماندهی شود و در این راستا شماره حساب ۰۱۱۳۵۴۲۸۶۶۰۰۳ بانک ملی شعبه مرکزی و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۸۱۲۸۵۳۱۵۹۶ با عنوان ستاد همدلی و کمک مومنانه استان قزوین
اختصاص یافته است.
قبادی افزود: دولت هنوز چون ابعاد کامل زیان‌های اقتصادی کرونا مشخص نشده فعلاً رویکرد بسیج امکانات درمانی برای بهبود بیماران را دارد و دنبال چاره اندیشی است و اگر به برخی اصناف اجازه فعالیت داده شده برای پیشگیری از چالش‌های بیشتر است.
وی بیان کرد: منابع دولت محدود است ولی نگاه مسئولان کاهش مشکلات مردم و کمک به معیشت آسیب دیدگان است.
قبادی اظهار داشت: توزیع عادلانه کمک‌ها در اولویت است و تلاش می‌کند همه افراد آسیب دیده از جمله هنرمندان و خبرنگاران را مورد توجه قرار دهد اما موفقیت در کار نیازمند اطلاع رسانی مستمر ر سانه ها و آگاهی بخشی برای مشارکت همه جانبه خیرین در کارهاست.
وی گفت: درصددیم ۵ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار صندوق کارآفرین امید قرار دهیم تا در اختیار مشاغل و افراد آسیب دیده به صورت وام کم بهره قرار دهد.
در این نشست سرهنگ طاهرخانی جانشین سپاه قزوین، سعید نبیل رئیس سازمان صمت، مهدی بخشنده رئیس اتاق بازرگانی، مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین و سید حسین بی نیاز رئیس شورای اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونای استان هم حضور داشتند.