رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

قزوین در حوزه مواد شوینده از قطب‌های اثرگذار کشور است/رئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شد


10 ارديبهشت, 1399 - 14:09 -- روابط عمومی ۲
معاون اقتصادی استاندار قزوین:

قزوین در حوزه مواد شوینده از قطب‌های اثرگذار کشور است/رئیس جدید سازمان صمت استان قزوین معرفی شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: این استان در حوزه مواد شوینده از قطب‌های اثرگذار ایران است و بخش بزرگی از نیازهای کشور را در این بخش تامین می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عیسی قبادی در آیین تکریم و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین، افزود: حوزه صنعت، وجه غالب توسعه استان است و وجود بیش از سه هزار واحد صنعتی به ظرفیت‌ها و جذابیت‌های آن برای سرمایه گذاران افزوده است.

وی اضافه کرد: بسیاری از واحدهای صنعتی استان در کشور منحصر به فرد هستند و با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود برای رفع نیاز کشور در بخش‌های مختلف تلاش می‌کنند.

قبادی با بیان اینکه استان قزوین در چندین شبکه در کشور فعالیت چشمیگری دارد، گفت: این استان در حوزه قطعات خودرو بیش از ۱۵۰ شرکت فعال دارد و در حوزه مواد شوینده و ضدعفونی کننده و بهداشتی نیز به عنوان یکی از قطب های اثرگذار کشور شناخته می‌شود.

معاون استان گفت: در حادثه اخیر بیماری کرونا شاهد بودیم که استان قزوین بخش بزرگی از نیاز کشور را در حوزه مواد ضدعفونی و دستکش تامین کرد که جای تقدیر دارد.

این مسوول افزود: بیش از ۳۹ هزار واحد صنفی در این استان فعالیت دارند که بعضا از افراد خوشنام و قدیمی هستند و همچنین ظرفیت‌های قابل توجه در حوزه معدن، این استان را ممتاز کرده است.

وی گفت:در شرایط اقتصادی کنونی با وجود تحریم‌های ظالمانه، واحدهای تولیدی بعضا با مشکل نقدینگی، کمرگی، صادراتی و تامین مواد اولیه مواجه هستند و کار در این حوزه بسیار چشمگیر و حساس است.

این مسوول گفت: در سال جهش تولید که به معنای شتاب بخشیدن به چرخ‌های صنعت و تولید استان است باید با عزم و اراده بیشتری به یاری سازمان صنعت بشتابیم تا چشم انداز روشنی را پیش روی خود داشته باشیم.

در پایان این مراسم از زحمات یکساله سعید نبیل در سمت ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قدردانی و حکم انتصاب عزیزالله افضلی به این سمت از سوی افشار فتح الهی سرپرست معاونت حقوقی مجلس و استان‌های وزارت صمت تقدیم شد.