رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح تاک به نجات دشت قزوین کمک می کند


23 ارديبهشت, 1399 - 14:10 -- روابط عمومی ۲
معاون اقتصادی استاندار قزوین:

طرح تاک به نجات دشت قزوین کمک می کند

کشاورزی معیشتی استان را باید به کشاورزی اقتصادی تبدیل کرد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری برای نجات دشت قزوین یک ضرورت است و این ضرورت با حمایت مسئولان ملی و استانی عملیاتی شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عیسی قبادی در اولین جلسه ستاد سامانه‌های نوین آبیاری که پیش از ظهر سه شنبه با حضور فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین و معاونین و مدیران این سازمان در استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: طرح تجمیع اراضی کشاورزی و تعیین الگوی کشت در قالب طرح تاک برای احیا دشت قزوین است.

به گفته وی با اجرای طرح تاک امیدواریم بتوانیم صدای بی رمق و کم جان بودن دشت قزوین شنیده شود.

قبادی با اشاره به اینکه باید دشت قزوین را برای آیندگان حفظ کنیم اظهار داشت: بخش کشاورزی بعنوان بخش اصلی و محوری برای امنیت غذایی و توسعه پایدار محسوب می‌شود بنابراین باید با دانش جدید و استفاده از روش‌های نوین؛ کشاورزی استان را به جایگاه واقعی خود برگردانیم.

وی بر لزوم اهمیت اجرای روش‌های نوین آبیاری و الگوی کشت در مزارع کشاورزی بمنظور بهینه کردن مصرف آب تاکید کرد.

وی اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بایستی به کشاورزی بیش از این توجه شود بنابراین بایستی عزم قوی‌تری ایجاد شود تا کشاورزی استان توسعه یابد.

قبادی اضافه کرد: بایستی دولت و مسئولین ملی را متقاعد کرد که استان قزوین بستر و پتانسیل مستعدی در بخش کشاورزی دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین در ادامه بر لزوم داشتن برنامه هماهنگی و منسجم در استان برای حل مشکلات و همچنین توسعه کشاورزی تاکید کرد.

این مقام مسئول استانی با اشاره به اینکه؛ سابقه کشاورزی استان به بیش از ۶۰ تا ۷۰ سال می‌رسد گفت: مهمترین وجه اقتصاد استان بر پایه کشاورزی نهاده شده بنابر این باید سهم کشاورزی را در صادرات بیشتر کرد.

به گفته‌ی وی؛ برای نجات اقتصاد کشاورزی و بحران آب در استان نیازمند یک طرح ملی هستیم.

قبادی تاکید کرد: کشاورزی معیشتی استان را باید به کشاورزی اقتصادی تبدیل کرد.