رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

زنان و کودکان در پساکرونا بیشتر از سایرین نیازمند بازتوانی هستند


11 خرداد, 1399 - 11:05 -- banovan
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین:

زنان و کودکان در پساکرونا بیشتر از سایرین نیازمند بازتوانی هستند

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: جامعه زنان و کودکان به لحاظ شرایط و کارکردهای ویژه بیشتر از سایرین نیازمند بازتوانی روحی و روانی در پساکرونا هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی  در نشست کمیته بانوان ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: حوزه کودکان و زنان به لحاظ حساسیت‌های خاص نیازمند توجه بیشتری هستند و در این میان زنان با توجه به نقش، رسالت و اثرگذاری که در خانواده و جامعه بر عهده دارند بعنوان یک رکن اثرگذار در پساکرونا شناخته می‌شوند.
وی اضافه کرد: زنان به همان میزان که قانون پذیرند، آموزش پذیر نیز هستند و باید مهارتهای لازم را موقع ورود به زندگی مشترک بمنظور ارتباط سازنده و مفید و برای جلوگیری از مشکلات بعدی آموزش ببینند.
ربیعی تاکید کرد: بخاطر نقش و جایگاه اثرگذار زنان در خانواده و جامعه، باید در دوران  پساکرونا به طور مستمر به این جامعه آموزش داد و به سمتی حرکت کرد تابازتوانی روحی - روانی و اجتماعی این قشر مورد عنایت ویژه قرار بگیرد.
این مسؤول در ادامه به اهمیت اوقاف فراغت در تابستان پیش رو اشاره کرد و گفت: باتوجه به نزدیک شدن ایام تابستان و آغاز اوقات فراغت کودکان، لازم است که در شرایط خاص دوران کرونا با هدف ارایه خدمات به رده سنی نگاه و تدبیر جدی اعمال شده و فقط به دنبال پر کردن اوقات فراغت نباشیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: ویروس کرونا باعث شد تا توجه ما به بسیاری از مسائلی که به آن توجه نداشتیم معطوف شود و علاوه بر نقاط منفی به موضوعات مثبت آن نیز دقت کرد.
صدیقه ربیعی تصریح کرد: زیرساخت آموزش به صورت غیرحضوری در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه مورد استفاده قرار گرفته بود، ولی این موضوع برای ما بعنوان یک اصل و قاعده پذیرفتنی نبود و شیوع بیماری کرونا سبب شد تا یکسری دستاوردهای مثبت برای سبک زندگی ایرانی ایجاد شود.
مسئول کمیته بانوان ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: توجه جدی‌تر به همنوع و ارزشمند بودن فعالیت‌های بسیاری از افراد و گروه‌ها در این شرایط خاص باعث شده که به اهمیت و جایگاه افراد بیش از پیش پی ببریم.
صدیقه ربیعی به بحث آموزش کودکان در دوران پساکرونا اشاره کرد و اظهار داشت: فرزندان باید تمام موارد آموزشی را دریافت کنند و تک بعدی تربیت نشوند؛ چراکه در این صورت می‌توانند انسانی به معنای واقعی مفید و آشنا با ارکان انسانیت باشند.
وی با بیان اینکه برای اثرگذاری بیشتر در تهیه یک برنامه فرهنگی باید مخاطبان برنامه را مشارکت داد، خاطرنشان کرد: در دوران کرونا برای تدوین برنامه‌های حوزه کودک و اتخاد سیاست‌ها و تصمیمات بایستی از ظرفیت، پتانسیل و نظرات آنها بهره گرفت و این فرهنگ را در کشور نهادینه کرد که برای تهیه و تولید محتوای هر گروه از مخاطبان خاص خود مشارکت گرفت.
ربیعی یادآور شد: مشاغلی که در کرونا آسیب دیده‌اند خصوصاً در حوزه زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست باید به صورت کامل شناسایی شده و به منظور بازتوانی اقتصادی تسهیلات ویژه و ارزان قیمت در حد قرض الحسنه به آنها اهداء شود.
در پایان این نشست راهکارهای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برای برون رفت از مشکلات جامعه زنان و کودکان در پساکرونا جمع بندی شد.